Новояричівська селищна територіальна громада
Адміністративний центр – смт Новий Яричів.
Населені пункти: 1 селище міського типу, 17 сільських населених пунктів.
Площа території громади: 221,0 км².
Чисельність населення: 18542 особи (станом на 01.01.2022 р.).
Відстань до Львова: автошляхами 27 км (E40/М06 – європейський автошлях), залізницею: 20 км.
Новий Яричів не такий уже й «новий», має давню історію. Найімовірніше, назва походить від слова «яр» (тут велика кількість ярів). Перші поселення на території Яричева відносять до періоду комарівської та висоцької культури (ХV- ХІІ ст. до н.е.). Пізніші поселення – період черняхівської культури (ІІ- VI ст. н.е). Тут також було слов’янське поселення. Археологічні розкопки експедиції ЛНУ ім. І.Франка свідчать, що це поселення існувало у VII – IX ст. н.е. Зведений Галицько-Волинський літопис в обробці Петрушевича твердить, що давньоруське містечко Яричів засноване в 1370 р.
Цікаво, що одне із сіл громади, Пикуловичі, має італійський слід. Львівський земський суддя Петро з Бранча та підсудок Іван з Високого свідчать, що італієць Барнаба де Неґроно з Генуї за згодою короля Казимира записав своє село Пикуловичі, Львівського повіту на користь фундованого ним вівтаря у Львівському кафедральному костелі.
Територія Новояричівської селищної ради багата своїми річками, а особливо приваблює громаду відома річка Полтва на території села Борщовичі (впадає до Західного Бугу). Через населені пункти смт Запитів та смт Новий Яричів протікає річка Яричівка. Селами Кукезів, Дідилів та Убині омиває річка Думна, а річка Капелівка – смт Запитів. Через село Великосілки протікає річка Семен, а через село Нова Лодина – Горпинка або Острувка. Численні ліси у громаді – справжнє екологічне надбання.
Cайт розроблено в рамках проєкту “Зміцнення доброго демократичного врядування у Львівській агломерації”, що впроваджується Асоціацією “Львівська агломерація” за грантової підтримки Ради Європи у межах Програми “Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні”.