Практичні справи та конкретні наміри, як гуртом подолати тверді побутові відходи (ТПВ) у Львівській агломерації, обговорили на комітеті з екології. Асоціація працює над тим, щоби розробити план управління відходами, спільний для об’єднаних громад. Комбінована схема контролю непотребу – водночас складна і проста у вузлових рішеннях – може стати однією із перших в Україні та базовою для інших агломерацій.Зокрема, ішлося про контроль над ТПВ відповідно до прийнятого у грудні Національного плану з управління відходами. Він передбачає такі принципи щодо сміття:
збір,
вивезення,
відновлення,
видалення.
Усе це цілком можна зорганізувати у Львівській агломерації. Адже незабаром (уже до кінця року) має запрацювати потужний сміттєпереробний завод у Львові. Він може переробити 250 тис. т відходів на рік – тобто непотріб зі Львова та усіх громад агломерації. Окрім того, чи не унікальний в Україні кейс Грибовицького сміттєзвалища, яке рекультивоване уже практично повністю, надихає екологічно переосмислити чимало параметрів у громадах.




До речі, на жаль, довелося і розмовляти про стихійні сміттєзвалища – це клопіт багатьох громад. До прикладу, дорогою на Миклашів нещодавно купчилися відходи. Шкода, але місцевій громаді довелося витратити такі потрібні зараз кошти, щоби вивезти мотлох… Аби подібного було менше, екологічні посадовці Львівської агломерації хочуть напрацювати спільні рішення по чи не усіх труднощах, які маємо із ТПВ.
Частину ж екологічних та сміттєвих проблем, на жаль, силами громад вирішити не вдасться. Тому Львівська агломерація звертатиметься із законодавчими та іншими ініціативами до народних депутатів, органів центральної влади. Звісно, буде використано й передовий світовий та насамперед європейський досвід. Адже завдяки програмі Ради Європи представники громад уже змогли ознайомитися із контролем за відходами у Чехії.
