На базі комунального закладу Львівської обласної ради «Великолюбінський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр» планують створити філію Багатопрофільного НРЦ Святого Миколая з дошкільним відділенням, початковою і базовою школою і освітньо-соціальним культурним центром.
Стратегію розвитку представники НРЦ Святого Миколая презентували сьогодні, 27 лютого, на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради.
Відтак у Великому Любені планують створити освітній осередок з розвиненою мережею класів і груп, покращеною матеріально-технічною базою і новими методиками викладання. Філія надаватиме психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові, реабілітаційні послуги, в тому числі й для дітей раннього віку.
У новій стратегії планують імплементувати досвід позашкільного індивідуального й інклюзивного навчання з залученням логопедів, дефектологів, психологів, реабілітологів, вихователів, іпотерапевтів та вчителів фізкультури.
У Великому Любені вчитимуться учні зі Львова, Сокільник, Зимної Води, Ставчан, Оброшиного, Городка. Для дітей організовуватимуть інклюзивні сімейні табори, екскурсії, творче дозвілля й активності.
У новому закладі впровадять нові, сучасні корекційні методики, у тому числі унікальні для України. Філія вестиме активну проєктну діяльність, налагоджуватиме співпрацю з громадськістю і міжнародними партнерами.
Завдяки цьому заплановано капітально відремонтувати приміщення, осучаснити харчоблок, облагородити територію, відремонтувати огорожу й встановити відеоспостереження.
У закладі облаштують СТЕМ-лабораторію з можливістю проведення дослідів, створення мультфільмів, LEGO-конструювання і 3D-друку. Актовий зал пристосують для занять з акторської майстерності й для театру тіней.
Крім того, у Великому Любені реконструюють конюшню і збудують критий манеж для іпотерапії. У спеціальних теплицях діти з особливими потребами вирощуватимуть овочі та квіти, доглядатимуть за рослинами.
Стратегію розвитку Великолюбінського реабілітаційного центру розглянуть на сесії Львівської обласної ради.
Окрім того, на комісії заслухали керівників Львівського та Винниківського наукових ліцеїв, Бориславського мистецького ліцею, Сокальського академічного ліцею.
«Приємно, що за короткий час ліцеї у Львові, Винниках, Бориславі й Сокалі зуміли реалізувати чимало хороших ініціатив, зокрема, відкрити нові класи з розвиненою інфраструктурою й сучасним обладнанням. Дякую всім, хто щоденною працею, інколи попри спротив різних структур, реалізували цю ідею. Дякую директорам ліцеїв, а також головній спеціалістці Департаменту освіти у науки Львівської ОВА Лесі Солтис, яка супроводжувала ці заклади на всіх етапах, директору департаменту Олегу Пасці та депутатам, які підтримали це рішення.
Я також вражена стратегією розвитку Великолюбінського НРЦ, яку презентувала команда Наталії Цимбалюк з НРЦ Святого Миколая. Побачила скільки цікавих і інноваційних речей вони реалізували. За короткий час запропоновано дієву стратегію і життєздатну дорожню карту трансформації Великолюбінського НРЦ», – зазначила заступниця голови постійної комісії Парасковія Дворянин.
Також на комісії розглянули хід виконання рішення Львівської обласної ради «Про прийняття з державної власності цілісних майнових комплексів державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти у спільну власність територіальних громад Львівської області».
Джерело: