Тиражувати ініціативи та поширювати співпрацю межи собою

Такі висновки першого засідання комітету з гуманітарних питань, економіки та інвестицій Львівської агломерації. Конкретні кейси, як провадити ефективні освітні ініціативи, покращувати якість культурних заходів та діяльності у цій сфері – і як водночас заощаджувати кожну копійку грошей громади, що виділена на ці напрями. Учасники засідання поділилися прикладами успішних практик у громадах та обговорили й проаналізували спільні проєкти. Адже гуртом виходить не тільки здешевити усі зусилля, а й іти протореним шляхом, підтримуючи робочі практики. «Обмін досвідом між громадами і підвищення кваліфікації кадрів – важливе завдання в гуманітарному напрямку. Саме тому люди в комітетах Львівської агломерації збираються і думають, як гуртом покращити життя в наших громадах. Прикладів співпраці ми уже маємо багато, будемо їх узагальнювати і поширювати. Адже це – далеко не межа наших можливостей», – зазначив виконавчий директор асоціації «Львівська агломерація»Роман Кізима.

При Асоціації вже працюють профільні комітети, до яких входять представники від кожної з 10 громад Львівської агломерації. Перше засідання присвятили освіті не випадково. Адже львівські освітні проєкти взяли в роботу на державному рівні. Як розповів очільник освітян Львівської громади Андрій Закалюк, мова про програму з національно-патріотичного виховання старшокласників, коли в створених тренінгових центрах учні проходять вишкіл – навчаються стріляти, опановують домедичну підготовку. Тепер цей позитивний досвід бере міністерство та імплементує його по всій Україні.

Показовою є також співпраця Львівської та Бібрської громад у сфері освіти. Раніше дві громади офіційно уклали двосторонній договір про муніципальне співробітництво, який ратифікувала держава. Йдеться про КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Личаківського району м. Львова». Там отримують послуги бібрські діти з особливими освітніми потребами. Відтак наступним кроком буде імовірне підписання подібних угод щодо співпраці у цій царині.

Національно-патріотичне виховання старшокласників та й учнів загалом було однією із топ-тем обговорення комітету. Адже саме така підготовка закладає фундамент майбутнього існування держави. Тому такий досвід громади Львівської агломерації ретельно аналізують та будуть втілювати у своїх навчальних закладах. «Бачимо гарні приклади та ідеї, над якими можна працювати всім громадам разом. Можливості і потенціал у громад є. Бажання співпрацювати та готовність ділитися досвідом теж, – відзначив заступник міського голови Любомир Зубач. – Тож роботу в комітетах однозначно треба продовжувати, адже у співпраці з сусідніми громадами ми усі стаємо успішнішими».

Представники громад також розповіли про свої успішні проєкти і запропонували гуртом долучитися до спільнодій. Зокрема 2025 рік оголошено роком видатного українського композитора та виконавця Ігоря Білозіра. Тож проведення фестивалю на його честь не лише гідно вшанує пам’ять митця та популяризує його творчість, а й сприятиме зміцненню зв’язків між громадами Львівської агломерації, розширюючи наші мистецькі горизонти. Раніше у такому святі брали участь шість мистецьких шкіл із Пустомитів, Щирця, Зимної Води, Давидова, Звенигорода, Оборошиного. Цьогоріч, імовірно, список учасників фестивалю у Львівській агломерації буде ще більшим.

До речі, нагадаємо і про цікаву спільну ініціативу – гуртом уже уклали краєзнавчий атлас Львівської агломерації. Аби завжди пам’ятати, на якій спільній культурно-історичній спадщині ми усі перебуваємо.

Попередня Системна робота – задля продуктової безпеки і потужного тилу

Cайт розроблено в рамках проєкту “Зміцнення доброго демократичного врядування у Львівській агломерації”, що впроваджується Асоціацією “Львівська агломерація” за грантової підтримки Ради Європи у межах Програми “Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні”.

© 2024 “Львівська агломерація” – місцева асоціація органів місцевого самоврядування