На Львівщині вперше в Україні розробляють стратегію агломерації. Цей процес стартував за ініціативою Львівської ОВА і здійснюється за підтримки програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні». До нього наразі залучена Львівська і 17 сусідніх громад.
В світі агломераційний шлях розвитку притаманний більшості великих міст, ми ж наразі робимо перші кроки на цьому шляху. Відтак багато хто із наших читачів не розуміє, що таке агломерація і в чому її вигоди. З цими питаннями ми звернулись до голів громад майбутньої агломерації та протягом найближчого часу публікуватимемо їхні відповіді. Своє бачення озвучив голова Пустомитівської громади Олег Серняк.
- Що таке агломерація в Вашому розумінні?
Мабуть, кожен із залучених до процесу формування Львівської агломерації має своє визначення терміну «агломерація». Втім усім, хто краще мене знає, відомо, про мою життєву позицію: кому потрібні результати і позитиви, той шукає засоби, а хто не хоче нічого, той шукає причини. Тому я вважаю, що агломерація – це не експансія з боку Львова прилеглих територій, а майданчик для співпраці, пошуку варіантів виходу із ситуації та напрацювання спільного бачення.
- В чому може бути вигода для Вашої громади від співпраці в форматі агломерації?
Хоча Пустомитівська територіальна громада безпосередньо не межує з Львівською, однак між нашими громадами вже віддавна існують тісні функціональні зв’язки. Це і міграція робочої сили (приблизно 25-30% мешканців громади працюють або здійснюють свою підприємницьку діяльність у м. Львів), доступ до медицини вторинного рівня, культурних, освітніх послуг та ін.
- Які проекти співпраці в рамках Львівської агломерації Ви вважали би першочерговими?
Як я вже зазначав, Львівська агломерація має стати майданчиком для співпраці. Адже лише співпраця дозволить вирішити багато проблем, які є спільними не лише для Пустомитівської громади та її близьких сусідів, але й для усіх громад, які входитимуть до агломерації. Зокрема ідеться про пасажирські перевезення, поводження з твердими побутовими відходами. До переліку першочергових проектів я також визначив би проект щодо запобігання забрудненню Щирецького водосховища в с. Наварія та створення можливостей його використання як рекреаційно-відпочинкової зони.
Вважаю, що лише у якісній співпраці з Львівською, а також із сусідніми громадами можна реалізувати проекти, які матимуть позитивний вплив для мешканців майбутньої Львівської агломерації.
- Як забезпечити баланс інтересів такої великої громади як Львівська і сусідніх, менших громад?
Для цього необхідна чітка система управління агломерацією.
- Завершується робота над стратегією Львівської агломерації. Якими Ви бачите наступні кроки на цьому шляху?
Створення координуючого органу, який здійснюватиме управління агломерацією.