Львівська агломерація: нові кроки на шляху до стратегії розвитку

Зустрічі з представниками громад та збір проектів, які цікаві усім – ось що зараз відбувається у процесі спільного вироблення стратегії розвитку Львівської агломерації.

За підтримки Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» триває розробка стратегії Львівської агломерації. Згідно із методологією стратегічного планування місцевого розвитку, розробленою Центром Експертизи Доброго Врядування Ради Європи, публічні консультації є обов’язковим елементом. На цьому тижні розпочались консультації з мешканцями громад щодо можливих пріоритетів співробітництва громад в рамках агломерації. Експерти зустрічалися із місцевими активістами, представниками громадських організацій, локального бізнесу, депутатами місцевих рад у 6-ти громадах, які входять до складу агломерації, що формується. Це було у Бібрській, Жовківській, Городоцькій, Івано-Франківській, Новояричівській, Оброшинській громадах; загалом обговорили справу приблизно сто учасників. В цих зустрічах взяли участь також представники Львівської міської ради та Львівської обласної військової адміністрації.

В подальшому такі зустріч проведуть і в інших громадах майбутньої агломерації. Одночасно іде публічний збір ідей щодо можливих проектів співпраці громад в рамках агломерації. Це чергові кроки залучення мешканців і мешканок майбутньої агломерації до формування. Представники усіх 18 громад беруть участь в 7 робочих групах, сформованих відповідно до розпорядження начальника Львівської ОВА Максима Козицького. А голови громад – у роботі сформованого тим же ж розпорядженням керівного комітету щодо розробки стратегії.

Провели також 12 фокус-груп із представниками різних категорій зацікавлених. Зокрема із представниками молодіжних та екологічних НГО, соціальних організацій, бізнес-асоціацій і структур підтримки бізнесу, деяких бізнес-кластерів, екосистеми підтримки інновацій, культурної спільноти, експертного середовища щодо місцевого розвитку, закладів вищої освіти тощо. Загалом своє ставлення до перспектив формування Львівської агломерації та її пріоритетів висловили в ході їх проведення понад 150 учасників заходів. Майже стільки ж представників різних зацікавлених сторін охоплено також індивідуальними інтерв’ю.

Ще одним важливим джерелом врахування громадської думки при розробці стратегії стало опитування мешканців і мешканок громад майбутньої агломерації, проведене КМІС у лютому-березні 2023 року за участю понад 3000 респондентів і респонденток.

Про усі етапи роботи над стратегію консультанти Ради Європи, представники Львівської ОВА і ОМС громад майбутньої агломерації також постійно інформують громадськість через місцеві медіа і соціальні мережі.

Попередня Непростий шлях формування агломерацій в Україні 

Cайт розроблено в рамках проєкту “Зміцнення доброго демократичного врядування у Львівській агломерації”, що впроваджується Асоціацією “Львівська агломерація” за грантової підтримки Ради Європи у межах Програми “Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні”.

© 2024 “Львівська агломерація” – місцева асоціація органів місцевого самоврядування